Projekt "Příběhy bezpráví"

Vytvořeno pátek 11. listopad 2016 9:55

...aneb beseda s p. Luďkem Eliášem

V úterý 8.11.2016 se uskutečnil na naší škole projekt Příběhy bezpráví, který se koná pod patronací nadace Člověk v tísni. V první části projektu zhlédli žáci 9. ročníku krátký dokumentární film, ve druhé části projektu následovala beseda s pamětníkem, p. Luďkem Eliášem, který nás poctil svou návštěvou.

Pan Eliáš jako mladý zažil hrůzy holocaustu na vlastní kůži a více než tři roky protrpěl pro svůj židovský původ v koncentračních a vyhlazovacích táborech Terezín, Osvětim a Schwarzweide. Jeho vyprávění bylo velice poutavé a všichni žáci s napětím pozorně naslouchali někdy až neuvěřitelné životní příběhy pana Eliáše.

Poděkování patří především p. Eliášovi, který byl ochotný ve svém pokročilém věku (93 let) přijít na naší školu, popovídal si s žáky a varoval je na základě svého prožitého života před následky veškerých totalitních režimů a ideologií. - Mgr. Jan Číhal

                                                                                                              

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates