Krásné 3. místo v soutěži "Finanční svoboda"

Vytvořeno pátek 7. prosinec 2018 7:43

Dne 6. 12. 2018 se konala na Obchodní akademii v Ostravě – Mariánských Horách již tradiční soutěž zaměřená na rozvoj finanční gramotnosti „Finanční svoboda“. Naši školu reprezentovalo celkem 8 žáků z 9. B, kteří se rozdělili na dvoučlenné soutěžní týmy. V silné konkurenci ostatních ostravských základních škol nakonec vybojovali krásné 3. místo!

                                  DSC03126

Cílem hry bylo dosáhnout finanční nezávislosti - svobody pro jednu mladou fiktivní rodinu Korunkových tím, že se soutěžící starali o veškeré jejich finance v horizontu třiceti let. Vyzkoušeli si rozhodovat z pozice rodičů – dospělých o tom, co bude v danou chvíli pro rodinu nejlepší, tak aby rodině vydělali a zároveň ušetřili co nejvíce peněz. Všichni zúčastnění se prostřednictvím hry seznámili se světem financí a rozšířili si obzory v oblasti finanční gramotnosti.

                                                                                                                                 Mgr. Jan Číhal

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates