Příběhy bezpráví na naší škole – setkání a beseda s pamětníky

Vytvořeno středa 8. listopad 2017 8:04

Stalo se již tradicí, že se v průběhu měsíce listopadu naše škola pravidelně účastní projektu Příběhy bezpráví – projekt Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.

V pondělí 6.11.2017, kdy se letošní projekt konal, jsme se osobně mohli setkat se dvěma pamětníky. Do školy zavítal p. Leo Žídek (85 let, předseda ostravské pobočky Konfederace politických vězňů a místopředseda celorepublikové KPV ) a Ing. Rostislav Sochorec (86 let).

DSC02616DSC02609

Nejprve žáci 9. tříd zhlédli dokumentární film Neznámí hrdinové: Šel bych do toho znovu – životní příběh Františka Wiendla, který byl perzekvován v době komunistického režimu. Poté následovala s našimi milými hosty beseda, kdy se žáci dozvěděli nelehké životní osudy obou zúčastněných pamětníků z období komunismu. Závěrem besedy zazněla z úst našich hostů slova povzbuzení a naděje, že si mají žáci (mladí lidé) hlídat poklad, který v sobě nosí – duši a svobodu.

Po skončení besedy byla předána panu L. Žídkovi pamětní medaile společnosti Člověk v tísni „I DÍKY VÁM JSME SVOBODNÍ“. Děkujeme oběma hostům za čas, který si vyhradili pro naše žáky a budeme se těšit na další setkání.                                                                                                                      

Mgr. Jan Číhal

DSC02604DSC02608

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates