Distanční výuka a online videolekce na platformě ZOOM

Vytvořeno úterý 13. říjen 2020 8:55

Během následujících dní distančního vzdělávání (kdy okruhy k domácí přípravě naleznete buď na webových stránkách naší školy u konkrétní třídy, dále také formou mailové komunikace prostřednictvím Bakalářů - Komens nebo také nově u některých tříd na vzdělávací platformě Edmodo) zahajujeme opět také online videolekce na platformě ZOOM Video Konference (případně Skype). Rozpis videolekcí naleznete zde: https://www.zsklegova.cz/index.php/aktuality-o-skole/2990-rozpis-planovanych-videolekci-na-platforme-zoom-video-konference

zoom video conferencing

Co je k tomu potřeba ze strany žáka? Níže naleznete návod, jak postupovat:

 

1) Otevřete webový prohlížeč a stránku: www.zoom.us či přímo odkaz ke stažení aplikace do počítače pro Windows zde: https://zoom.us/support/download. Stáhnout a nainstalovat. Existuje také verze pro mobilní telefony ke stažení na Google Play: ZOOM Cloud Meetings.

2) Od daného učitele obdržíte na mail informace o Meetingu: název lekce (topic), čas a datum lekce (time) a také meeting ID (číslo k připojení k lekci) a password (heslo).

3) Otevřít si aplikaci ZOOM na počítači (či mobilním telefonu). Kliknout na Join meeting (připojit se) a pak zadat meeting ID, opět Join a následně password (heslo) z mailu. Opět Join meeting. Poté kliknout na Join the video. Pak kliknout na Join with computer audio

Youtube návod pro žáky (sice ve slovenštině, ale rozhodně jasný, názorný a pochopitelný): https://www.youtube.com/watch?v=d6K1s6Dym5k

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doporučujeme také k procvičování v době distanční výuky programy online zdarma od SILCOM multimedia:

- vzhledem k současné situaci s Coronavirem a s ní spojeným plošným uzavřením škol Vám zasíláme přístupový PIN pro žáky školy. Zpřístupněny jsou všechny výukové programy, které má Vaše škola zakoupené v on-line verzi.

PIN: 2NWE

Pro přístup k výukovým programům na Didakta.cz si žáci musí nainstalovat naši aplikaci DidaktaCZ projektor z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip (pokud tak neučinili již na jaře 2020).
Více informací zde.

Po spuštění projektoru je nutné stisknout tlačítko „Zadat PIN“ v levém horním rohu knihovny a zadat výše uvedený kód.

 

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates