Mléko do škol

Aktualizováno čtvrtek 26. únor 2015 12:48

mleko logo

Od března 2013 zahájila naše škola spolupráci na projektu Mléko pro evropské školy. I v letošním školním roce 2014/2015 pokračuje úspěšná spolupráce na tomto projektu. Jedná se o program, kdy se Evropské společenství a Česká republika podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u dětí z mateřských, základních a středních škol. V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

Dodavatelem mléčných výrobků pro Základní školu Klegova 27 bude společnost COME vending a výrobky budou k žákům distribuovány prostřednictvím Happy snack automatů.

Garantem společnosti je Poradenské centrum pro zdravou výživu.

Děti si mohou odebírat své svačinky v chladícím automatu, který je umístěn v hale školy.

Jak vše funguje?

  1. děti obdrží ve škole kreditku
  2. rodič nabije kreditku libovolnou částkou
  3. děti si z automatu vyberou výrobek, na který mají chuť
  4. svůj účet sledujete na www.happysnack.cz (Můj účet-Moje kreditka) a máte kontrolu nad tím, co děti svačí
  5. případnou ztrátu kreditky hlásí žák bez prodlení svému třídnímu učiteli

Podrobné informace na www.happysnack.cz

POZOR! Každé dítě má nárok na jeden dotovaný mléčný výrobek každý den školního vyučování.

 

Ve školním roce 2014-15 budou poprvé rozdávány karty z plastu, které jsou pružnější a odolnější vůči mechanickému poškození. Zároveň bude ukončena platnost všech stávajících papírových karet k 31. 12. 2014 z důvodu přechodu na nový software.

Každý žák ji dostane zdarma ve škole v průběhu měsíce října.

K výběru placených výrobků je třeba ji nabít libovolnou částkou bezhotovostním způsobem (převod z účtu, SMS Premium, Mobito, poštovní poukázka A). Vždy je třeba uvést variabilní symbol, což je celé číslo, vytištěné nad čárovým kódem na kartičce. Každá kartička pro výběr placených výrobků musí být „aktivována“. Toto se provádí prvním nabitím karty jakýmkoli finančním obnosem. Aktivace slouží pro synchronizaci nároků na placené výrobky z důvodu přechodu na nový software. V praxi to znamená, že u prvního nabití karty dojde k její automatické aktivaci a synchronizaci příslušných nároků. Tento krok je zpoplatněn administrativním poplatkem ve výši 10 Kč, který bude stržen z výše dobitého kreditu. Po přihlášení ke svému účtu se tato aktivace zobrazuje jako Změna kreditu karty (aktivační poplatek).

Kompletní informace na www.happysnack.cz (záložka Pro rodiče/předplacená karta).


 

 

 

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates