50. výročí školy

Aktualizováno čtvrtek 25. únor 2021 16:07

Z Programu na podporu školství z rozpočtu statutárního města Ostravy na
rok 2021 byla ZŠ Klegova 27 v Ostravě Hrabůvce přidělena dotace ve výši
40. 000,- Kč. Jedná se o částku na realizaci programu a doprovodných
aktivit k 50. výročí naší školy. Právě v tomto školním roce uplyne 50
let od začátku výuky na naší ZŠ! Vzhledem k současné svízelné
epidemiologické situaci zatím nevíme v jakém rozsahu bude možné výročí
oslavit.

ostrava logo studio najbrt 00 810x456

Podpora digitální výuky

Aktualizováno středa 7. říjen 2020 10:26

ZŠ Klegova 27 obdržela dotační neinvestiční příspěvek města ve výši 50 000,- Kč na podporu digitální výuky. V době, kdy mají školy za sebou 3 měsíce vzdělávání na dálku a zatím koronavirová krize neustupuje, je důležité, aby byli učitelé i žáci připraveni na možnost, že se s on-line výukou budou setkávat pravidelně. Škola využila možnost čerpat prostředky k tomuto účelu a využije je na nákup digitálních učebnic a vzdělávání učitelského sboru v oblasti aplikací vhodných pro on-line výuku.

Bilingvní výuka na ZŠ Klegova 27

Aktualizováno úterý 8. září 2020 16:47

Bilingvní výuka na ZŠ Klegova 27 ve šk. roce 2020/2021

Rada města se rozhodla svým usnesením podpořit bilingvní výuku na ZŠ Klegova 27. Příspěvek ve výši 207 000,- Kč bude sloužit k přímé podpoře výuky v informatice, chemii a přírodopisu a také rodilého mluvčího. Částka je rovněž určena na pořízení učebních pomůcek, vzdělávání pedagogů a úhradu jazykové zkoušky pro žáky. Výuka bude zajišťována aprobovanými pedagogy a (rodilým mluvčím) prostřednictvím metody CLIL během školního roku 2020 - 2021.

Ostrava fandí kontinentům - kreativita

Aktualizováno neděle 8. duben 2018 21:51

Naše škola se zúčastnila slavnostní Roadshow, konané 22.3.2018 v atletické hale, kde si žáci zasoutěžili. Součástí projektu "Ostrava fandí kontinentům", bylo i kolo - POHYB, ve kterém žáci 1. - 8. ročníku plnili dvě disciplíny: skok z místa a hod medicimbalem. V kole KREATIVITA, jsme se projevili výtvarně, ale také vytvořili pokřik, který můžete zhlédnout:

Mobil 192Mobil 188

Mobil 189Mobil 191

Dotace SMO

Aktualizováno středa 28. březen 2018 13:45

Základní škola Ostrava-Hrabůvka, Klegova 27, p.o. obdržela dotační prostředky od Statutárního města Ostrava ve výši 60.000,- Kč na podporu celoročních a jednorázových volnočasových aktivit. Naše základní škola bude pořádat aktivity sportovního a vzdělávacího charakteru. Pro žáky bude připraven kroužek gymnastiky, kroužek házené, každoroční turnaj ve florbalu. Rok "magických osmiček" bude spojen s projektovými dny, besedami a exkurzemi. Touto formou chceme žákům připomenout významné události našich dějin z let 1918, 1938, 1948 a 1968.

Ostrava fandí kontinentům

Aktualizováno pátek 8. prosinec 2017 9:18

8. a 9. září 2018 se bude v Ostravě konat Kontinentální pohár v atletice, kterého se zúčastní nejlepší světoví atleti. Naše škola se zapojila do projektu "Ostrava fandí kontinentům", kde žáci v rámci hodin tělesné výchovy splní dvě disciplíny- skok z místa a hod medicimbalem, vyrobí transparenty na závody nejlepších atletů a sestavíme štafetové týmy, které mohou postoupit až do finále, které proběhne v předprogramu samotného Kontinentálního poháru. Jan Kudlička naši školu vylosoval do týmu "Amerika" - tento kontinent budeme reprezentovat na soutěžích a fandit mu.

Za účast na soutěžích je možno získat řadu cen, vstupenky na Kontinentální pohár, sportovní vybavení a účastníci finále štafet získají reprezentační oblečení.

Tisková konference a slavnostní losování do soutěže "Ostrava fandí kontinentům" se konaly ve čtvrtek 16. listopadu na Magistrátu města Ostravy. Kromě zástupců přihlášených škol se akce zúčastnili: předseda atletického svazu Libor Varhaník, primátor města Ostravy Tomáš Macura a jeho náměstek pro sport a školství Vladimír Cigánek, Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana a ambasadoři projektu Jan Kudlička (za tým Amerika) a Pavel Maslák (za tým Afrika).

Článek na stránkách města

Článek na Novinky.cz