Třídnické hodiny na naší škole

Aktualizováno pátek 26. červen 2015 9:51

logo MOravsk kraje wV rámci projektu „Jeden za všechny a všichni za jednoho“, který je podporován finančně Moravskoslezským krajem v rámci dotačního programu „Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových forem chování dětí a mládeže“, se častěji uskutečňovaly třídnické hodiny, obzvláště v šestých třídách. Třídnické hodiny jsou nahlíženy jako jedinečná možnost nerušeného setkání třídy a třídního učitele. Jako pravidelný, výsostný prostor pro řešení aktuálních, ale i nadčasových třídních témat. Jejich význam podtrhuje i sám fakt, že nejsou svolávány jen tak nahodile, jako doplněk k výuce nebo jako reakce na nějakou událost (blížící se třídní výlet, školní akce, besídka, či v horším případě nenadálá nepříjemnost týkající se třídy), ale bývají předem jasně vymezeny v měsíčním, či týdenním harmonogramu školy. Učitel tak může hlouběji poznávat své žáky jednotlivě i v kolektivu. Na začátku školního roku 2014/2015 se žáci šestých tříd zúčastnili adaptačního kurzu, který byl počátkem tohoto projektu. Jak na adaptačním kurzu, tak i během třídnických hodin se používaly metody jako brainstorming, myšlenková mapa, diskuze, volné psaní, hraní rolí atd. Pomocí těchto metod mohli žáci sdělovat své emoce (pozitivní i negativní) a učitel se snažil podchytit a vyřešit problém, který by později nabral velkých neřešitelných rozměrů, jako je například šikana.

IMG 2109

 

Číst dál: Třídnické hodiny na naší škole

Adaptační kurz pro žáky 6. tříd

Aktualizováno čtvrtek 26. únor 2015 12:45

Adaptační kurz na naší škole je součástí projektu pro školní rok 2014/ 2015„ Jeden za všechny, všichni za jednoho“

logo MOravsk kraje wAdaptační kurz za finanční podpory Moravskoslezského kraje, sdružení rodičů „Klegovka“ pro šesté ročníky ZŠ probíhají na naší škole poprvé v letošním školním roce 2014/ 2015. Jde o adaptační kurz v režii třídního učitele, preventisty, jednoho až dvou dalších pedagogů.

Průměrný počet žáků ve třídách je 22. V období 22. 9. – 26. 9. 2014 se zúčastní žáci 6. A, B adaptačního kurzu v Rekreačním středisku Prostřední Bečva.

Číst dál: Adaptační kurz pro žáky 6. tříd

Adaptační kurz "Jeden za všechny, všichni za jednoho"

Aktualizováno úterý 19. květen 2015 11:51

logo MOravsk kraje wPřipravili jsme pro žáky 6. ročníků adaptační kurz "Jeden za všechny, všichni za jednoho" za účasti učitelů a preventisty. Konal se v rekreačním středisku na Prostřední Bečvě. Kurz byl finančně realizován za podpory Moravskoslezského kraje a Občanským sdružením „Klegovka“.

Vzájemné poznávání a sbližování ve škole trvá většinou měsíce, věříme však, že naše soustředění vše nastartovalo a podstatně urychlilo. Aby měl adaptační kurz smysl, je důležitá účast všech žáků třídy. Ihned po příjezdu jsme se ubytovali a od našich učitelů získali základní informace k pobytu, stravování a programu. Každý den moc dobře vařili. Po obědě následoval krátký, ale terénně náročný výlet po okolí.

P1010956

Číst dál: Adaptační kurz "Jeden za všechny, všichni za jednoho"

Vyhledávání

Designed by Free Joomla Templates